Kozmoklinik Hakkında

Biz Kimiz?

Firmamız 2002 yılında kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin pazarlamasını, satışını ve dağıtımını gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur. Bünyesinde uluslararası bilinirliğe sahip ve kendi alanlarında lider markaları bulundurmaktadır. Kozmoklinik® olarak amacımız, kişisel bakım pazarındaki deneyimli yapımızın verdiği güçle uzun dönemli, detaylı pazarlama ve satış stratejileri geliştirmek ve tüketicilerin en doğru ürünü kullanarak, en etkili sonuçlara ulaşmasını sağlamaktır. Markalarımızı eczane, zincir mağaza, parfümeri, kuaför ve sağlık & güzellik konseptli satış kanalları aracılığıyla, hedef kitleleriyle buluşturmaktayız.

Pazarlama

Pazarlama departmanımız, markalarımızın Türkiye’ye geliş aşamasından satış noktalarına ulaşımına kadar tüm süreçlerini etkili ve hızlı bir şekilde planlamaktadır. Departman bünyesinde görev alan marka yöneticileri, ürünlerin doğru hedef kitle ile buluşmasını sağlamak amacıyla marka için kısa ve uzun dönemli stratejiler oluşturmakta ve satış kanalları için özel aktiviteler düzenlemektedir.

Satış

Satış departmanımız; müşteri yönetimi, takibi ve geliştirilmesi konusunda faaliyet göstermektedir. Departman bünyesinde görev alan Bölge Satış Sorumluları ve Uzmanları; markalarımızın tanıtımından ve satış noktalarındaki sunumundan sorumludur. Marka müdürlerimiz tarafından verilen özel eğitimlere katılarak markalar konusunda en güncel ve detaylı bilgiye sahip olan satış ekibimiz, temel olarak tüketicinin ihtiyacına en uygun bakım ürününün önerilmesini sağlamaktadır.

Marka İletişim Departmanı

Marka İletişim departmanımız, markalarımızın pazarlama iletişimi ve kurumsal iletişim süreçlerinden sorumludur. Markalarımızın tüm iletişim aktivitelerini etkili ve kapsamlı medya planlarıyla destekleyerek marka bilinirliğini artırmaya destek olmaktadır.

Sosyal Medya Hesaplarımıza Ulaşmak için Tıklayınız

Basın Yansımalarımızı Görüntülemek için Tıklayınız

Kreatif Departman

Grafik Tasarım departmanımız, markalarımızın görsel iletişimi için kullanılan tüm basılı materyallerin yaratılma ve üretim süreçlerinden sorumludur. Özgün tasarımlarıyla markalarımızın iletişimini güçlendirmeye destek olmaktadır.

İç Denetim

İç Denetim departmanımız, Kozmoklinik® faaliyetlerinin ilgili politika, prosedür ve yasalara uygun, etkin, ekonomik ve verimli olmasını sağlamakla sorumludur. Aynı zamanda raporların bütünlüğü ve güvenilirliği ile varlıkların korunması içerikli faaliyetlerin temel usul ve esaslara uygunluğunu denetlemektedir.

İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları departmanımız, kurum kültürü ve vizyonu doğrultusunda tüm departmanlar için uygun ekip üyelerinin seçilmesi ve yerleştirilmesi faaliyetlerini yürütmektedir. Faaliyet alanı; ücretlendirme ve yan hakların belirlenmesi, kurumsal performans ve kariyer yönetimi, eğitim, çalışanların memnuniyetinin ölçümlenmesi, sosyal ve idari hizmetlerin tahsisi gibi konuları kapsamaktadır.

İnsan Kaynakları departmanımız ile iletişime geçmek için tıklayınız.

İdari İşler

İdari İşler departmanımız, kurum tesislerinin bakımı, işletmesi, bütçelerin yönetilmesi, malzeme temini, araç filo yönetimi, güvenlik, emniyet, temizlik, arşivleme, posta işleri, karşılama ve benzeri hizmet ve süreçlerden sorumludur. Tüm bu aşamalarda kurumsal ve resmi politikalara uyulmasını sağlamaktadır.

Bilgi İşlem

Bilgi İşlem departmanımız, bilgilerin depolanması, bu bilgilere güvenli bir biçimde erişilmesi ve işlenebilmesi için gerekli donanım ve yazılımların temin edilmesinden sorumludur. Ayrıca iş stratejilerinin yürütülmesine yardımcı olmak için iş süreci otomasyonu, müşterilerle bağlantı ve verimlilik artırma amaçlı hizmetler sağlamaktadır.

Lojistik

Bünyemizde bulunan Lojistik departmanımız ürün akışının çıkış noktasından varış noktasına kadar planlanması, uygulanması ve takibinden sorumludur. Doğru ürünün doğru yerde, doğru zamanda ve yeterli miktarda bulunmasını sağlamaktadır.

This post is also available in: İngilizce